Aktualności:

WIADOMOŚCI I WYDARZENIA
obraz

W okresie konieczności przestrzegania przepisów związanych z pandemią, szczególnie cenne są rozwiązania pozwalające na zachowanie fizycznego dystansu między psychologiem, a osobą badaną. W przypadku testów, które poza tradycyjną wersją „papier-ołówek” posiadają również wersję komputerową, naturalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie  platformy Epsilon. Metoda ta pozwala na przeprowadzenie badań na odległość, jak także ułatwia zachowanie zalecanych środków ostrożności podczas badań przeprowadzanych na terenie poradni.

15 czerwca 2020 r. planujemy otwarcie naszej stacjonarnej Księgarni Symptomy, zamkniętej na czas największego zagrożenia epidemicznego. Dokładamy wszelkich starań, aby zakupy można było zrobić bezpiecznie – księgarnia jest już wyposażona we wszystko, co jest niezbędne dla jej działalności w obecnej sytuacji.

Serdecznie zapraszamy!

obraz

Utrudnienia związane z zagrożeniem epidemicznym spowodowały zmiany w organizacji działalności zawodowej większości z nas – wiele działań wymagających pracy stacjonarnej musiało zostać zawieszonych lub ograniczonych. Łatwiej też było przeoczyć cenną informację.

obraz

Następne doniesienie z cyklu „Działamy!” dotyczy wyczekiwanego przez wielu psychologów narzędzia do pomiaru inteligencji: Skali Inteligencji Wechslera dla Dzieci – wydanie piąte (WISC-V).

obraz

Prace nad APIS-Z(R) dobiegają końca i już w czerwcu narzędzie to pojawi się w naszej ofercie. I to od razu w dwóch wersjach: tradycyjnej („papier-ołówek”) i komputerowej (na platformie Epsilon)!

APIS-Z(R) jest zrewidowaną wersją testu  APIS-Z   –  wielowymiarowej baterii służącej do pomiaru inteligencji ogólnej.

obraz

Zastanawiasz się co kupić w prezencie swojemu dziecku? Chciałbyś, aby nie była to  kolejna ogłupiająca zabawka? A może chcesz dowiedzieć się więcej o rodzicielstwie i wychowaniu?

Komunikat MEN z dnia 4 maja 2020 przywracający stacjonarną pracę poradniom psychologiczno-pedagogicznym rodzi wiele pytań dotyczących konieczności przestrzegania przepisów związanych z pandemią z jednej strony i koniecznością przestrzegania standardowych procedur badania w toku procesu diagnozowania z drugiej strony. Komunikat MEN nie określa sposobów radzenia sobie w pracy diagnostycznej, czy terapeutycznej, z ograniczeniami wynikającymi z pandemii.

obraz

Nieustannie pracujemy nad udostępnianiem uznanych testów z naszej oferty, również w wersji komputerowej. Dziś chcemy polecić kolejne dwa, świeżo powstałe e-testy.

STAIC Inwentarz Stanu i Cechy Lęku dla Dzieci jest narzędziem przeznaczonym do badania lęku rozumianego jako przejściowy i uwarunkowany sytuacyjnie stan jednostki oraz lęku rozumianego jako względnie stała cecha osobowości.

obraz

Jak widać – przeorganizowaliśmy miejsce pracy i funkcjonujemy równie skutecznie!

Ze względu na trwające zagrożenie epidemiczne Zarząd Pracowni Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Sp. z o.o. postanowił przedłużyć zmiany w organizacji działalności Pracowni:

Secondary menu

płatności obsługuje payu