Aktualności:

WIADOMOŚCI I WYDARZENIA

Prace nad polską adaptacją Skal Inteligencji i Rozwoju dla Dzieci i Młodzieży IDS-2 dobiegają końca. W sprzedaży są już wszystkie materiały do testu (pomoce, arkusze, klucze i książeczki testowe), a podręczniki do testu trafią do sprzedaży w pierwszym kwartale 2019 r.

obraz

Dziś w Pracowni odbyło się uroczyste jubileuszowe spotkanie z okazji okrągłej rocznicy urodzin naszej drogiej Profesor Anny Matczak. Nie brakowało życzeń, kwiatów, uścisków, wspomnień, szampana i śmiechu. Pani Profesor od ponad 20 lat kieruje pracami Działu Merytorycznego Pracowni, zawsze z uśmiechem komentuje wszelkie nasze pomysły - te lepsze i te gorsze, jest naszą największą mentorką, dobrym duchem i naszą osobistą ikoną stylu.

Nasze autorskie narzędzie Test Kompetencji Rodzicielskich TKR, opracowane przez prof. Annę Matczak i dr Aleksandrę Jaworowską, będzie adaptowane w Hiszpanii. Testem zainteresowało się wydawnictwo TEA Ediciones, czołowy wydawca testów psychologicznych w krajach hiszpańskojęzycznych, o ponad 60-letniej historii.

Zapraszamy do udziału w III Krajowej Konferencji Psychologii Klinicznej „Modele uprawiania psychologii klinicznej w teorii i praktyce”. Jesteśmy jednym z patronów tego wydarzenia.

obraz

W najnowszym wydaniu newslettera Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (American Psychological Association) adresowanym do Sekcji 40 Neuropsychologii Klinicznej ukazał się wywiad z porf. Bernice Marcopulos (Universytet Jamesa Madisona w Harrisonburgu, Uniwersytet Wirginii) oraz prof. Emilią Łojek (Kierownik Katedry Neuropsychologii Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego).

obraz

Za nami IV Krakowska Konferencja Diagnostyczna: Nowe Narzędzia Diagnostyczne do Oceny Funkcji Poznawczych i Diagnozy Klinicznej. Wydarzenie to organizowane jest przez Zarząd Krakowskiego Oddziału PTP, wspólnie z Instytutem Psychologii Stosowanej UJ. Konferencja ta poświęcona jest najnowszym narzędziom Pracowni; prezentowane są najciekawsze wyniki badań normalizacyjnych i nowe projekty badawcze.

obraz
piątek, 16 lutego 2018 r. odbył się Zjazd Szkoleniowy Warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, połączony ze Zwyczajnym Walnym Zebraniem Oddziału. Pracownię reprezentowały Urszula Brzezińska i dr Emilia Wrocławska-Warchala.
2018-01-25
obraz
W tym tygodniu odwiedził nas przedstawiciel OS Ukraine, Oleg Burlachuk. OS Ukraine powstało w 2007 roku jako spółka zależna od Giunti OS International Group. Jest to pierwszy i jedyny wydawca testów psychologicznych na Ukrainie. W ofercie OS Ukraine są już ukraińskie normalizacje światowej klasy narzędzi diagnostycznych, m.in. ADOS-2, Leiter-3 czy MMPI-2. Podobnie jak Pracownia, OS Ukraine jest członkiem stowarzyszonym w ETPG (European Test Publishers Group). 

Secondary menu

płatności obsługuje payu