Aktualności:

WIADOMOŚCI I WYDARZENIA

Nasze autorskie narzędzie Test Kompetencji Rodzicielskich TKR, opracowane przez prof. Annę Matczak i dr Aleksandrę Jaworowską, będzie adaptowane w Hiszpanii. Testem zainteresowało się wydawnictwo TEA Ediciones, czołowy wydawca testów psychologicznych w krajach hiszpańskojęzycznych, o ponad 60-letniej historii.

Zapraszamy do udziału w III Krajowej Konferencji Psychologii Klinicznej „Modele uprawiania psychologii klinicznej w teorii i praktyce”. Jesteśmy jednym z patronów tego wydarzenia.

obraz

W najnowszym wydaniu newslettera Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (American Psychological Association) adresowanym do Sekcji 40 Neuropsychologii Klinicznej ukazał się wywiad z porf. Bernice Marcopulos (Universytet Jamesa Madisona w Harrisonburgu, Uniwersytet Wirginii) oraz prof. Emilią Łojek (Kierownik Katedry Neuropsychologii Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego).

obraz

Za nami IV Krakowska Konferencja Diagnostyczna: Nowe Narzędiza Diagnostyczne do Oceny Funkcji Poznawczych i Diagnozy Klinicznej. Wydarzenie to organizowane jest przez Zarząd Krakowskiego Oddziału PTP, wspólnie z Instytutem Psychologii Stosowanej UJ. Konferencja ta poświecona jest najnowszym narzędziom Pracownii; prezentowane są najciekawsze wyniki badań normalizacyjnych i nowe projekty badawcze.

obraz
piątek, 16 lutego 2018 r. odbył się Zjazd Szkoleniowy Warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, połączony ze Zwyczajnym Walnym Zebraniem Oddziału. Pracownię reprezentowały Urszula Brzezińska i dr Emilia Wrocławska-Warchala.
2018-01-25
obraz
W tym tygodniu odwiedził nas przedstawiciel OS Ukraine, Oleg Burlachuk. OS Ukraine powstało w 2007 roku jako spółka zależna od Giunti OS International Group. Jest to pierwszy i jedyny wydawca testów psychologicznych na Ukrainie. W ofercie OS Ukraine są już ukraińskie normalizacje światowej klasy narzędzi diagnostycznych, m.in. ADOS-2, Leiter-3 czy MMPI-2. Podobnie jak Pracownia, OS Ukraine jest członkiem stowarzyszonym w ETPG (European Test Publishers Group). 
obraz
W połowie stycznia w Berlinie odbyło się kolejne spotkanie grupy EFPA Board of Assessment (BoA); Polskę, z ramienia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, reprezentowała Urszula Brzezińska, która jest koordynatorem prac nad wdrożeniem certyfikatu EuroTest-WO w Polsce. BoA to agenda EFPAy  - czyt. Europejskiej Federacji Towarzystw Psychologicznych - zajmująca się wypracowaniem na forum europejskim dobrych praktyk w zakresie diagnozy i stosowania testów psychologicznych.

KOMENTARZ PRACOWNI TESTÓW PSYCHOLOGICZNYCH PTP DO „ZALECEŃ WS DIAGNOZY INTELEKTU U DZIECI I MŁODZIEŻY” SFORMUŁOWANYCH PRZEZ KRAJOWEGO KONSULTANTA  W DZIEDZINIE PSYCHOLOGII KLINICZNEJ dnia 15 stycznia 2018

W związku z licznymi pytaniami kierowanymi drogą mailową i telefoniczną pod adresem Pracowni Testów Psychologicznych PTP przedstawiamy nasze stanowisko w sprawie w/w Zaleceń:

Kwestionariusze CONNERS 3 to znakomite narzędzia pomocnicze służące do diagnozy ADHD i zaburzeń współwystępujących, takich jak zaburzenia zachowania i zaburzenia opozycyjno-buntownicze u dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat. Diagnoza obejmuje różne obszary funkcjonowania dziecka, umożliwiając analizę profilową i dostrzeżenie indywidualnej specyfiki problemów dziecka.

Secondary menu

płatności obsługuje payu