Na własne ryzyko. Ukryte asymetrie w codziennym życiu

Na własne ryzyko. Ukryte asymetrie w codziennym życiu
Typ:
Książka
Dostępność:
Produkt dostępny
Autor/Autorzy:
Tytuł oryginalny:
Skin in the Game. Hidden Asymmetries in Daily Life
Wydawca:
Rok:
2019
Wydanie:
I
ISBN:
978-83-81166-07-2
Format:
15.0x22.5cm
Oprawa:
Twarda z obwolutą
Liczba stron:
400
49.90zł

Intrygująca książka jednego z najbardziej znanych ekonomistów na świecie, która podważa nasze przekonania na temat ryzyka i korzyści, polityki i religii, finansów i osobistej odpowiedzialności


W swojej najbardziej jak dotąd prowokacyjnej książce jeden z czołowych myślicieli naszych czasów definiuje na nowo, co to znaczy zrozumieć świat, odnieść sukces w zawodzie, współtworzyć rzetelne i sprawiedliwe społeczeństwo, umieć wykrywać nonsensy i wpływać na innych. Powołując się na przykłady od Hammurabiego do Seneki, od giganta Anteusza po Donalda Trumpa, Nassim Nicholas Taleb pokazuje, jak gotowość do zaakceptowania ryzyka własnego stanowi niezbędny atrybut bohaterów, świętych i ludzi odnoszących sukcesy we wszystkich dziedzinach życia. Autor, w sposób jak zawsze jednocześnie przystępny i obrazoburczy, rzuca wyzwanie wielowiekowym przekonaniom na temat cnót tych, którzy stoją na czele wojskowych interwencji, dokonują inwestycji finansowych oraz promują religijne wyznania.


„Głos najbardziej proroczy ze wszystkich. . . Taleb jest prawdziwie wybitnym filozofem. . . kimś, kto jest w stanie zmienić nasz sposób postrzegania struktury świata - dzięki sile, oryginalności i prawdziwości swoich idei".
John Gray, GQ

Klienci kupujący ten produkt, kupowali także:

Secondary menu

płatności obsługuje payu