Odkrywanie śladu. Czym jest zabawa malarska

Odkrywanie śladu. Czym jest zabawa malarska
Typ:
Książka
Dostępność:
Produkt dostępny
Autor/Autorzy:
Przekład:
Bizub Marta
Tytuł oryginalny:
Wie man Kinderbilder nicht betrachten soll
Wydawca:
Rok:
2016
Wydanie:
I
ISBN:
978-83-65532-07-7
Format:
13.3x20.5cm
Oprawa:
Miękka
Liczba stron:
178
35.00zł

Arno Stern uczy nas, jak patrzeć na rysunki dzieci – nie wystarczy się przy nich zatrzymać, trzeba też przyjrzeć się im w skupieniu, uwolnić się od utartych schematów i prób oceny oraz zastanowić się, w jaki sposób dzieci próbują przez rysowanie i malowanie wyrazić siebie oraz to, co je dotyka. Dopiero wtedy można zrozumieć, co wyrażają ich rysunki i co się za nimi kryje. Arno Stern nazywa to „śladem”.

W książce tej z ogromną starannością opisuje, jakie ścieżki zaprowadziły go do odkrycia „śladu” oraz w jaki sposób można samodzielnie dostrzec go w rysunkach i obrazach dziec
Prof. dr Gerald Hüther

Arno Stern od ponad sześćdziesięciu lat nieprzerwanie prowadzi w Paryżu pracownię malarską. W książce Odkrywanie śladu prezentuje wnioski płynące z analizy i obserwacji tysięcy dziecięcych rysunków. Odkrycia Arno Sterna znajdują dziś potwierdzenie w wynikach badań w dziedzinach epigenetyki, neurologii i embriologii. W swojej książce w imponujący sposób przedstawia, jak dzieci malują, kiedy stworzy się im do tego odpowiednie warunki.

Klienci kupujący ten produkt, kupowali także:

Secondary menu

płatności obsługuje payu