Oszustwa pamięci

Zapamiętywanie, zapominanie i fałszywe wspomnienia

Oszustwa pamięci
Typ:
Książka
Dostępność:
Produkt dostępny
Autor/Autorzy:
Przekład:
Cichowicz Anna
Tytuł oryginalny:
The Memory Illusion
Wydawca:
Rok:
2019
Wydanie:
I
ISBN:
978-83-241-7137-8
Format:
15.0x21.0cm
Oprawa:
Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:
368
39.80zł

Zapamiętywanie, zapominanie i fałszywe wspomnienia.
Dlaczego być może nie jesteś tym, kim myślisz, że jesteś.


Możecie mnie nazwać „hakerką pamięci”, bo moja praca polega na włamywaniu się ludziom do pamięci i sprawianiu, że przypominają sobie z ogromnym bogactwem szczegółów zdarzenia, które w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca. Przekonywałam ludzi, że popełniali przestępstwa, że cierpieli z powodu fizycznego urazu, albo że zostali zaatakowani przez psa... To może wydać się niewiarygodne, ale jest to po prostu starannie zaplanowane wykorzystywanie naukowej wiedzy o pamięci. I choć brzmi to dość groźnie, robię to, by pomóc odkryć, jak poważne mogą być zniekształcenia pamięci…


W Oszustwach pamięci doktor Julia Shaw, psycholog sądowy i światowy autorytet w dziedzinie badań nad pamięcią, prezentuje zdumiewającą różnorodność sposobów, w jakie nasz mózg może być oszukany.


Wspomnienia są naszą najcenniejszą własnością. To one nas tworzą. Tylko że tak naprawdę dalekie są od dokładnego zapisu przeszłości. Każdy z nas przyzna, że nieraz doświadcza luki w pamięci, na przykład wchodzi do pokoju i natychmiast zapomina, po co, albo nagle nie jest w stanie przypomnieć sobie imienia osoby, którą spotkał dziesiątki razy. A co, jeśli nasza pamięć ma potencjał popełniania znacznie poważniejszych błędów: na granicy czystego zmyślenia i samooszukiwania?

Klienci kupujący ten produkt, kupowali także:

Secondary menu

płatności obsługuje payu