PKIE - Popularny Kwestionariusz Inteligencji Emocjonalnej - program do samobadania

Autorzy testu:
Aleksandra Jaworowska, Anna Matczak, Anna Ciechanowicz, Joanna Stańczak, Ewa Zalewska
Autorzy programu:
Premiere Multimedia sp. z o. o.
Wiek:
Młodzież, dorośli
Procedura:
Samobadanie; bez ograniczenia czasu, przeciętnie 20 minut
Użytkownicy testu:
Bez ograniczeń

Popularny Kwestionariusz Inteligencji Emocjonalnej oparty jest na koncepcji inteligencji emocjonalnej stworzonej przez amerykańskich psychologów P. Saloveya i J.D. Mayera, najbardziej znanych badaczy tej dziedziny.

W myśl tej koncepcji inteligencja emocjonalna rozumiana jest jako zbiór różnych zdolności o charakterze poznawczym, dzięki którym człowiek wykorzystuje własne emocje przy rozwiązywaniu problemów nie tylko emocjonalnych.

Na inteligencję emocjonalną składają się różne zdolności bardziej szczegółowe, które przejawiają się w codziennych zachowaniach każdego człowieka. Pytania kwestionariusza dotyczą takich właśnie zachowań.

Program służy do samobadania i przeznaczony jest dla młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych. Kwestionariusz zawiera 94 stwierdzenia (w wersji na 1 lub maksymalnie 10 stanowisk komputerowych). Przy każdym z nich użytkownik ocenia, w jakim stopniu zgadza się, że stwierdzenie to odnosi się do niego. Przeciętnie czas wykonania wynosi około 30 minut.

Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania, użytkownik dowiaduje się jaki jest poziom jego inteligencji emocjonalnej - jak wyglądają jego rezultaty na tle wyników osób w tym samym wieku. Uzyskuje też informacje o tym, które zdolności emocjonalne są u niego lepiej rozwinięte, a  które wymagają doskonalenia oraz sugestie dotyczące sposobów rozwijania inteligencji emocjonalnej. Program informuje też o roli inteligencji emocjonalnej w życiu codziennym i zawodach w których przydatny jest jej wysoki poziom.

Program może znaleźć zastosowanie w pracy doradców zawodowych, pracowników urzędów pracy oraz nauczycieli przedsiębiorczości.

Wymagania sprzętowe:

  • system Windows ('95/'98/NT/2000/Me/XP);
  • karta graficzna o rozdzielczości co najmniej 800x600 pikseli;
  • około 20 MB wolnego miejsca na dysku;
  • napęd CD
Cennik testów ważny od dnia 15.04.2019 r. do dnia 30.12.2019 r. Dotyczy to testów wydanych przez Pracownię. Ceny pozostałych testów (oznaczonych w spisie gwiazdką) mogą ulec zmianie. UWAGA!!! Komplet testu w fakturze rozpisany będzie na elementy z powodu zróżnicowanych stawek VAT. Podane ceny są cenami brutto, dlatego na fakturze mogą wystąpić groszowe różnice.
ELEMENT TESTU:CENA NETTO:CENA BRUTTO:VAT:
400.00zł
492.00zł
23%
492.00zł 

200.00zł
246.00zł
23%
246.00zł
 
Klienci kupujący ten produkt, kupowali także:

Secondary menu

płatności obsługuje payu